در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
ثبت آگهی رایگان بدون نیاز به ثبت نام در دایرکتوری مشاغل بازار.*.*.* ثبت آگهی رایگان به زبان انگلیسی و عربی.*.*.*درج آگهی رایگان به زبان روسی.*.*.*با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید.

ثبت آگهی رایگان در "بازار" Bazaaar

یک رمز ساده برای افزایش فروش و جذب مشتری

سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ کسب و کار
  • تصویر شماره یک رمز ساده برای افزایش فروش و جذب مشتری

می‌ توان گفت که افزایش فروش و جذب مشتری فقط و فقط یک چیز است: ارتباط شفاف با مشتری!
اما شاید برای بسیاری از مدیران کسب و کارها این سوال پیش بیاید که " باید چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنیم؟" شاید پاسخ این سوال به نظر خیلی واضح باشد اما باید گفت از همان ابتدا که کار خود را به عنوان یک کارآفرین شروع می کنید باید ارتباط با مشتری را یک موضوع مهم در ساختار فکری و کاری خود قرار دهید.

یک رمز بسیار ساده برای افزایش فروش، صحبت با مشتریان آن طور که آن ها دوست دارند

کنار گذاشتن روش های قدیمی در ارتباط با مشتری

امروزه مسئله ای که ممکن است در حوزه فروش و بازاریابی برایمان تعجب آور باشد این است که می‌ بینیم بسیاری از فروشندگان هنوز هم از روش های ارتباطی استفاده می‌ کنند که در آن ها فقط به خودشان فکر می‌ کنند. در واقع آن ها فقط طبق ایده و نظر خودشان کار را پیش می‌ برند. به طوری که اول خواسته‌ خود را در نظر می‌ گیرند و اولویت را به راه‌ های ارتباطی می‌ دهند که با آن راحت تر و آشناترند و اصلا به این موضوع توجهی ندارند که واقعا بدانند محصول را به چه کسی می‌ فروشند و یا اینکه "این شخص" دوست دارد چگونه با او ارتباط برقرار شود.

شناخت اولویت های مشتریان روشی برای افزایش فروش

دومین اشتباهی که می بینیم فروشندگان مرتکب آن می‌ شوند و خیلی هم انجام می‌ دهند، آن است که در امر فروش برای همه ی مشتریان خود یک نسخه می‌ پیچند. اما اگر قصد افزایش فروش محصولات یا خدمات خود را دارید لازم است بدانید، آنچه که برای یک تصمیم گیرنده کارمند جواب می‌ دهد، احتمالا برای یک مادر خانه دار عملی نخواهد بود. یا آنچه برای یک شخص هفتاد ساله موثر واقع می‌ شود برای یک فرد بیست ساله موثر نخواهد بود. بنابراین هر گروه از مردم که شما به آن ها محصولات یا خدماتتان را می‌ فروشید، دارای اولویت های خاص خود، سبک خاص ارتباط و حتی ذهنیت خاص خود هستند و این یعنی "کارایی" که در وهله‌ی اول از توجه به جزییات می‌ آید.

چگونه با ارتباط مشتریان فروش خود را افزایش بدهیم؟

1. لحن مناسب با مشتری

به تفاوت شروع این دو ایمیل دقت کنید،
با سلام. من از طرف خدمات مشتریان با شما تماس می‌ گیرم، آیا امروز می توانم 15دقیقه با شما صحبت کنم؟"
ایمیل دوم:
"سلام. من الان به سایت شما برخوردم و از آنچه دیدم خوشم آمد.  با این حال ندیدم که شما فلان کار را انجام بدهید. فکر می کنم من بتوانم به شما کمک کنم. آیا ممکن است یک گفتگو بعدا در همین هفته با هم داشته باشیم؟"

هر دو ایمیل سعی در گفتن یک چیز داشتند اما لحنشان کاملا متفاوت بود. و لحن، اولین رازِ جلب توجه مردم به صحبت خودمان است.

از طرفی دیگر دقت کنید، از هر راه ارتباطی که مشتری با شما وارد گفتگو می شود، پاسخگویش باشید. چرا که او با روشی که راحت تر است با شما تماس می گیرد. به طور مثال، مشتری که به شما پیامک یا ایمیل ارسال می کند از این طریق راحت تر بوده و انتظار پاسخ از همین راه می باشد. در عین حال، کسی که تماس تلفنی برقرار می کند منتظر پاسگویی شما با لحنی صمیمانه از طریق تماس تلفنی خواهد بود.

2. خطوط موضوعی معنادار

در پاسخ به مشتری خود، سعی کنید از پاسخ های شفاف و معنادار استفاده کنید. افراد بسیاری هستند که در زمینه فروش  توجه کمی به خطوط موضوع خود می‌ کنند. حتی برخی این اشتباه آشکار را مرتکب می شوند و از همان ابتدای پاسخگویی به مشتری سعی می کنند، بزرگی و اوج شرکت یا مجموعه خود را به مشتری نشان بدهند. دقیقا این مساله مثل این است که در طی معرفی خود در جلسه‌ای در کافه (پیش از اینکه حتی نام خود را بگویید) شروع کنید به گفتن شعار محصول یا خدمات خود!

در صورتی که باید مربوط به موضوعات گفتگو کنند و آنها را جدی بگیرند. اگر شما درد مشتری را بدانید راجع به آن با او صحبت کنید، شانس بیشتری دارید که او به شما توجه کند و از این طریق به محصول یا خدمات شما احساس نیاز کرده و شما نیز به هدف اصلی تان یعنی افزایش فروش برسید. چراکه افراد به دنبال راه‌ حل برای مشکلاتی هستند که دغدغه شخصی‌ شان است و غالبا محصولات ی را می خرند که بتواند مشکل شان را برطرف کند.

3. خلاصه سخن گویید

در آخر باید گفت که مختصر صحبت کردن که کمتر مورد توجه قرار می گیرد یکی از راه‌ هایی است که به مشتری نشان می دهد که شما به او توجه می کنید. در واقع وقتی کوتاه سخن می‌ گویید دارید به طرف مقابل نشان می‌ دهید که برای وقتش ارزش قائلید. یکی از بدترین راه‌ های صحبت با مشتری سخن درازی است. در عوض زمان بیشتری را صرف پرسش سوالاتی کنید که به شما اطمینان می دهد که موضوعات مورد بحث مستقیما در راستای نیاز مشتری هستند. پس بینش خود را نشان دهید و سوالات بعدی خود را بپرسید و به مشتری ثابت کنید که او برای شما بیشتر از صحبت درباره خودتان اهمیت دارد.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه برقراری ارتباط با مشتری اصلی مهم در افزایش فروش می باشد، باید این موضوع را همیشه مد نظر داشته باشید که فروش و در کل ارتباط داشتن با مشتری، به معنای بالا بردن خود نیست. بلکه فروش و برقراری ارتباط با مشتری یعنی مشخص کردن آنچه که آنها بیشتر با آن درگیر هستند و سپس صحبت در مورد حل این مشکل و دغدغه به شیوه‌ای ساده و موثر.

 

  ثبت کسب و کار