در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
ثبت آگهی رایگان بدون نیاز به ثبت نام در دایرکتوری مشاغل بازار.*.*.* ثبت آگهی رایگان به زبان انگلیسی و عربی.*.*.*درج آگهی رایگان به زبان روسی.*.*.*با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید.

ثبت آگهی رایگان در "بازار" Bazaaar

بهترین راه های کاریابی در ترکیه کدامند

یکشنبه ۳۱ فروردین ۹۹ ایرانیان مهاجر
 • تصویر شماره بهترین راه های کاریابی در ترکیه کدامند

این روزها ترکیه شرایط مناسبی را برای مهاجران خارجی مهیا کرده تا برای کار در ترکیه اقدام کنند. کار در ترکیه آنچنان هم سخت نیست اما فاکتورهای مهمی وجود دارد که با داشتن آنها سریع تر به شغل دلخواهتان می توانید برسید. در منظر دیگر دولت ترکیه اخیرا شرایط پذیرش و پروانه اجازه کار را آسان تر کرده تا علاوه بر جلوگیری از بیکاری، سود و منفعت را وارد کشور خود کند. در ادامه این مقاله قصد داریم راهکارهای کاریابی در ترکیه را ارائه دهیم تا به وسیله بهترین روش به شغل مناسبی دست پیدا کنید.

معرفی روش های پیدا کردن کار در ترکیه

مراجعه به مراکز توریستی در ترکیه

همانطور که می دانید ترکیه بهترین منطقه در آسیا است که در زمینه توریستی و گردشگری پیشرفت های زیادی داشته است. ناگفته نماند که اکنون در حال گسترش بوده و صنعت کشور ترکیه در آینده نزدیک به غول بزرگ تبدیل می شود و با کشورهای بزرگ دیگر رقابت می کند. مهمترین فاکتور برای ورود به حوزه گردشگری ترکیه زبان است. اگر بتوانید به چند زبان رایج به ویژه انگلیسی، روسی، عربی، آلمانی و هلندی صحبت کنید؛ به سرعت برای استخدام پذیرفته می شوید و صلاحیت کار در صنعت توریست ترکیه را دارید.

سازمان های بین المللی در ترکیه

ترکیه کشوری است که در آسیا و در نزدیکی ایران قرار دارد. اما بسیاری از سازمان و تجارت های بین المللی در این کشور سرمایه گذاری کرده و شرکت های خود را در ترکیه بنیان گذاری کرده اند. از آنجایی که ترکیه تلاش های بشر دوستانه زیادی داشته اکثر این سازمان ها برای همکاری با این کشور تمایل داشتند و همچنان به این سازمان ها اضافه می شود. اگر تجربه کار در سازمان های بین المللی را داشته و به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی مسلط هستید، برای شما بهترین پل برای ورود به بازار کار ترکیه خواهد بود. البته این نوع کاریابی در ترکیه نیاز به تخصص نیز داشته که بر اساس تخصص خود می توانید سازمان را انتخاب کنید.

دعوت نامه از طریق یک کارفرما ترک

خارجی ها نمی توانند از طرف خود مجوز کار بگیرند. به همین دلیل تنها راه صحیح کاریابی در ترکیه دعوت نامه از طرف یک کارفرما ترک زبان است. اگر در خارج از کشور هستید می توانید از طریق کنسولگری محلی ترکیه درخواست اجازه کار خود را در کشور خود بدهید. اگر در ترکیه هستید، کارفرمای شما از طرف شما ویزای کار را درخواست می کند. اکثر مشاغل ایرانیان ترکیه به این روش بوده و تاکنون هیچ مشکلی برای ایرانیان پیش نیامده است.

 • کارفرمای شما به مدارک ذیل نیاز دارد:
 • گذرنامه شما (با حداقل شش ماه اعتبار)
 • مدارک تحصیلی (مدرک ، گواهی نامه و غیره)
 • چهار عکس گذرنامه بیومتریک
 • فرم تکمیل پروانه کار اجازه

نکته مهم این است که کارفرمای شما موظف است نامه تایید اشتغال شما را به وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه ارسال کند.

مراجعه به سایت های کاریابی ترکیه

کاریابی در ترکیه به روش مراجعه به سایت های مشاغل، رایج ترین نوع پیدا کردن کار در ترکیه است. یکی از مهمترین دلایل این است که برخی افراد قبل از اینکه به کشور مورد نظر مهاجرت کنند و در آن کشور مستقر شوند، شغل خود را پیدا می کنند. در اصل این روش عاقلانه و هوشمندانه بوده و با قاطعیت بیشتری مهاجرت می کنید. سعی کنید قبل از ورود به کشور شغل را پیدا کرده و با کارفرما برنامه ریزی لازم را داشته باشید و به محض ورود و مستقر شدن به کار مشغول شوید. اگر بخواهید به کشور ترکیه روید و بعد به دنبال کار بگردید، شاید در نگاه اول آسان باشید اما مشخص نیست، پیدا کردن شغل مناسب شما چقدر زمان می برد. در نتیجه با مراجعه به سایت های کاریابی ترکیه از این امتیاز بهره ببرید.

انواع سایت های کاریابی در ترکیه عبارتند از :

 • Learn 4 Good
 • Turkey Talent
 • LinkedIn
 • Craigslist
 • Just Landed

مجوز کار برای کارآفرینان و سرمایه گذاران

یکی دیگر از روش های کاریابی در ترکیه کارآفرینی و سرمایه گذاری است. برای این دسته افراد، ترکیه مجوزهای یک ساله کار را فراهم می کند تا فرصت های شغلی، انجام تحقیقات، شرکت در نمایشگاه های تجاری و مشارکت تجاری را انجام دهید. اگر سرمایه گذار باشید، در صورت برآورده شدن هر یک از شرایط زیر، ترکیه تابعیت را ارائه می دهد:

 1.  حداقل پانصد هزار دلار ایالات متحده (500،000 دلار) برای حداقل مدت سه سال در واریز ثابت در یک بانک محلی ترکیه، یا در املاک و مستغلات ترکیه (REITs) سرمایه گذاری کنید.
 2. خرید و فروش املاک و مستغلات به حداقل کمتر از دویست و پنجاه هزار دلار ایالات متحده (250،000 دلار) و در رجیستری تعهد کنید که شما حداقل 3 سال املاک را به فروش نمی رسانید.
 3.  ایجاد اشتغال برای حداقل پنجاه کارمند، تامین اجتماعی برای کلیه کارمندان و پرداخت های تامین اجتماعی را برای حداقل 3 سال حفظ کنید.

برنامه کارت فیروزه ای

کاریابی یا پیدا کرد از طریق کارت فیروزه ای، ابتکار جدید کشور ترکیه است. اگر مهاجران هر یک از دسته های زیر کارت فیروزه ای را داشته باشند، اقامت ترکیه به آنها تعلق می گیرد:

 • حرفه های بسیار ماهر و بدنبال در ترکیه مورد نیاز است
 • دانشمندان یا محققان
 • سرمایه گذاران
 • ورزشکاران و هنرمندان موفق
 • کمک به ارتقاء ترکیه و فرهنگ آن

 خبر خوب این است که به اعضای خانواده متقاضی بالا نیز همان مزایای برنامه کارت فیروزه ای تعلق می گیرد.

کلام آخر

در این مقاله در خصوص رایج ترین راه های کاریابی در ترکیه صحبت کردیم. با توجه به تخصص و مدارک تحصیلی خود باید برای پیدا کردن کار در ترکیه اقدام کنید و شرایط بالا را در نظر داشته باشید. همانطور که گفتیم بهترین راهکار پیدا کردن شغل قبل از مهاجرت به ترکیه است. اما اگر مشکل مالی ندارید و می توانید چند ماه بدون کار در ترکیه زندگی کنید، راهکارهای دیگر برای شما مناسب خواهد بود.

  ثبت کسب و کار