در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
تبلیغات رایگان کسب و کار و ثبت آگهی رایگان بدون نیاز به ثبت نام در دایرکتوری مشاغل بازار.*.*.* آگهی رایگان در بازار.*.*.*تبلیغات رایگان کسب و کار.*.*.*با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید.

ثبت آگهی بازار "bazaar"

محصولات کشاورزی

کشور ایران با تولید محصولات کشاورزی متنوع خصوصاً میوه های فصلی توانسته رتبه دهم در جهان را در بخش صادرات محصولات کشاورزی به خود اختصاص دهد. به همین دلیل هنگامی که موضوع کسب و کار در این زمینه و شناخت محصولات کشاورزی پرسود و پولساز به میان می آید بسیاری از افراد ذهن خود را به سمت میوه ها، سبزیجات و حتی غلات مختلف معطوف می کنند. غافل از اینکه تولید محصولات کشاورزی صنعتی هم مانند چغندر قند، نیشکر، چای، پنبه، توتون، دانه های روغنی مانند کلزا، ذرت و  آفتابگردان می توانند برای هر فردی کسب و کار پر سودی را به بار آورند.

محصولات کشاورزی پردرآمد کدامند؟

کشاورزان ایرانی هر ساله در اقلیم های مختلف تلاش می کنند تا محصولات کشاورزی فصل بهار، محصولات کشاورزی فصل تابستان، محصولات کشاورزی زمستانی و همچنین محصولات کشاورزی پاییزه را تولید کنند و با  فروش آنها در بازارهای معامله به سود قابل توجهی دست یابند. اما جالب اینجاست که همیشه کشاورزان سنتی و کار آفرینان کشاورزی مدرن تصور می کنند که تنها میوه ها و صیفی جات مورد نیاز بازارهای مصرف داخل کشور و حتی مورد استقبال کشورهای دیگر جهان خواهد بود. در صورتی که امروزه کشت برخی گونه های کشاورزی و درختان نظیر:

- پرورش درخت چنار
- پرورش آلوئه ورا 
- پرورش گیاه لوفا (که شبیه به خیار است و مورد نیاز تولید کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد)
- پرورش گیاهان دارویی
- پرورش گیاه به لیمو
- پرورش گیاه آنغوزه
توانسته درآمد پرسودی را نصیب برخی کشاورزان گرداند.

محصولات کشاورزی و دامی

زمانی که صحبت از پرورش محصولات کشاورزی و پردرآمدترین فرآورده های کشاورزی می شود، بیشترین توجه به سمت خوراک انسان و البته رفع برخی از نیازهای افراد کشیده خواهد شد. در صورتی که تولید محصولات کشاورزی در حوزه تغذیه دام هم بحث مهمی است که باید در کشاورزی های سنتی و صنعتی جهت اهداف تجاری به آن پرداخته شود. معمولا تهیه علوفه ها و خوراک دام جزو محصولات کشاورزی کم آب هستند که با فعالیت در این حوزه می توان به سود خوبی دست یافت. اگر چه امروزه به غیر از گندم و برنج محصولات دیگری مانند سیب زمینی و ذرت جزو مهمترین محصولات کشاورزی در جهان به حساب می آیند، ولی در این میان برخی محصولات کشاورزی دامی نیز می توانند جایگاه مناسبی در پیشبرد صنعت کشاورزی هر کشوری داشته باشند.

تولید و فروش محصولات کشاورزی جدید

در سال های اخیر با وجود افت صادرات نفتی در ایران، بخش صادرات فرآورده های کشاورزی بسیار مورد توجه سیاست گذاران قرار گرفته است. بنابراین تولید کنندگان محصولات کشاورزی صادراتی ایران، تمام تلاش خود را برای تولید هر چه بیشتر 6 محصول کشاورزی پرفروش صادراتی اعم از :

  • گندم
  • برنج
  • نیشکر
  • پسته
  • زعفران
  • چای

قرار داده و با تکیه بر روش های مدرن بازاریابی بین المللی سهم فروش محصولات کشاورزی در بازارهای خارجی را تا حد بالایی افزایش داده اند. در صورتی که با تولید برخی محصولات غذایی جدید در ایران مانند یک نمونه قارچ نادر در شمال کشور، ایران توانسته هر کیلوگرم از این قارچ را به کشورهایی مانند عمان و دبی با نرخ بسیار قابل توجهی صادر کند.

ضایعات محصولات کشاورزی

وزرات جهاد کشاورزی در ایران برای پرورش محصولات زودبازه، طرح پرورش محصولات کشاورزی گلخانه ای را راهکار پسندیده ای قرار داده است. بنابراین تولید محصولات گلخانه ای و  فروش محصولات کشاورزی فرآوری نشده خارج از فصل کاشت و برداشت آن ها، می تواند درآمدزایی خوبی برای هر کشوری داشته باشد. اما در این میان گاهی اوقات ضایعات محصولات کشاورزی دغدغه هایی را برای تولید کنندگان به وجود می آورد، بنابراین تولید محصولات کشاورزی فرآوری شده مانند رب گوجه فرنگی، انواع کمپوت ها و... می تواند از طرفی دیگر جلوی هدر رفت هزینه های تولید کننده را گرفته و همچنان چرخه تولید محصولات کشاورزی را در سطر جدول کالاهای صادراتی ایران قرار دهد.

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید، فروش یا صادرات محصولات کشاورزی فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

فروش زرشک محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
1 ماه قبل

فروش عمده و خرده کنجد در تبریز محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
3 ماه قبل

حبوبات و خشکبار صادراتی محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
6 ماه قبل

سیب مجلسی درجه یک محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
8 ماه قبل

فروش كيوی لوكس هايوارد محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
8 ماه قبل

سبزی و انواع سبزیجات خشک تهرانپارس محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
9 ماه قبل

انواع میوه استوایی کمیاب و لاکچری محصولات کشاورزی

آگهی رایگان
10 ماه قبل
  ثبت کسب و کار
<