در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
دایرکتوری مشاغل بازار .*.*.* با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید .*.*.* لیست بهترین تولیدکننده ها و بهترین شرکت های خدمات .*.*.* بهترین قیمت کالا و خدمات در سایت نیازمندی های بازار

بازار-Bazaar

قلم زنی و صنایع دستی فلزی

هنر قلم زنی از جمله اصیل ترین هنرهای سنتی کشور ایران می باشد که ابتدا در دهکده ای به نام قلم زنی در شهر میناب پدید آمده است. این هنر جزو یکی از هنرهای فلزکاری به حساب می آید که بیشتر به صورت قلم زنی روی مس، قلم زنی روی برنج، قلم زنی روی نقره و قلم زنی روی دیگر فلزات انجام می شود. در ایران اجرای طرح قلم زنی در سه روش متنوع اعم از سبک شیراز، سبک تبریز و از همه مهمتر سبک اصفهان صورت می گیرد که هر کدام از سبک های نام برده خود به روش های مختلفی قابل انجام شدن هستند.

هنر قلم زنی در ایران

قلم زنی نوعی چکش کاری است که با استفاده از صدها نوع لوازم قلم زنی بر روی ورق سرد انجام می شود. در واقع این هنر حدود هزاران سال قبل از میلاد مسیح در نقاط مختلف سرزمین ایران رواج داشته و طی سال های متمادی در دوره های مختلف تاریخی روز به روز شکوفاتر شد. تا اینکه امروزه اجرای این شیوه ی کهن بر روی اجسام مختلف و بر روی فلزات متنوع قابل انجام شدن است. به طوری که برخی از افراد هنرمند با تولید و فروش اشیاء قلم زنی شده به منظور تهیه جهیزیه عروس، تهیه کادو برای آقایان، تهیه کادو برای خانم ها، مصارف خانگی، تابلوی دیواری، زیباترین اجسام تزیینی  و... علاوه بر عرضه کالاهای باارزش هنری به خریداران خود، کسب وکار مناسبی را راه انداخته اند.

سبک های قلم زنی

صنعت قلم زنی، یک شغل کاملا سلیقه ای است که بسته به ذوق هنرمند می تواند به شیوه های مختلفی مانند طراحی چهره قلم زنی، طرح قلم زنی و ان یکاد و طرح قلم زنی لیلی و مجنون و بسیاری طرح های دیگر قلم زنی و حکاکی انجام شود. البته نقوشی که بیشتر مورد استقبال قلم خانم ها قرار گرفته است طرح های اسلیمی، منبت، گل هایی که به شاه عباسی شهرت دارند، شکل های مختلفی از حیوانات و بسیاری اشکال دیگر که به سبک های مختلفی نقش بسته می شوند. در این میان، مرسوم ترین این شیوه ها عبارتند از:

 - سبک ریزه کاری
- سبک برجسته کاری
- سبک عکسی
- سبک منبت یا همان سبک نیم برجسته
- سبک مشبک
- سبک قلم گیری

فروش ظروف قلم زنی

تولید اجسام متنوع قلم زنی شده در شهرهای مختلفی از ایران مانند شیراز، تبریز و مرکزی انجام می گیرد،  اما قلم زنی اصفهان به عنوان مرکز مهم اجرای این هنر شناخته شده است؛ زیرا در اصفهان تعداد بیشماری کارگاه قلم زنی روی مس و قلم زنی روی برنج وجود دارد. البته دامنه این هنر در ایران بسیار گسترده تر از قلم زنی روی فلز می باشد بلکه در بازارهای سنتی و مراکز فروش اینترنتی هنر قلم زنی شما می توانید طیف گسترده ای از لوازمات مانند:

  • قلم زنی روی چوب، چرم و...
  • قلم زنی روی تابلو و قاب
  • قلم زنی ظروف برنجی (روی کاسه، قندان، سینی و...)
  • قلم زنی انگشتر، زیور آلات، طلا و... را مشاهده کنید.

قیمت قلم زنی

ظروف و اشیاء دیگری که بر روی آن هنر قلم زنی پیاده می شود جزو نفیس ترین صنایع دستی ایران به حساب می آید تا جایی که حتی برخی از این اجسام مانند تابلوی گل و مرغ به عنوان قلم زنی صادراتی در قیمت بالایی قرار گرفته است. امروزه کشورهای بسیاری جزو مشتریان اصلی هنر قلم زنی ایران مانند:

- تابلوی قلم زنی
- سینی قلم زنی
- انواع ظروف قلم زنی
- قلمزنی چهره
- قلمزنی ریز

و... هستند. به طوری که صادرات صنایع دستی ایران خصوصا قلم زنی ظروف مسی توانسته سهم عمده ای از ارزآوری کشور را به دنبال داشته باشد.

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید یا فروش صنایع دستی قلم زنی تخصص دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

فروش صنایع دستی زنجان قلم زنی و صنایع دستی فلزی

آگهی رایگان
4 ماه قبل

مسگری رجبی اصفهان قلم زنی و صنایع دستی فلزی

آگهی رایگان
4 ماه قبل

فروش عمده طرح نقره قلم زنی و صنایع دستی فلزی

آگهی رایگان
5 ماه قبل

صنایع دستی قلم کاری نفیس نقره قلم زنی و صنایع دستی فلزی

آگهی رایگان
7 ماه قبل
  ثبت کسب و کار
<