در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
دایرکتوری مشاغل بازار .*.*.* با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید .*.*.* لیست بهترین تولیدکننده ها و بهترین شرکت های خدمات .*.*.* بهترین قیمت کالا و خدمات در سایت نیازمندی های بازار

بازار-Bazaar

صیفی جات

سرمایه گذاری در حوزه کاشت انواع صیفی جات به روش گلخانه ای و معمولی بر روی زمین های کشاورزی، امروزه جزو یکی از کسب و کارهای پرطرفدار محسوب می شود. زیرا کشت برخی صیفی جات مانند قارچ و توت فرنگی به شکل گلخانه ای از سود بالایی برخوردار است. صیفی جات به محصولاتی گفته می شود که کلیه عملیات کاشت و برداشت بسیاری از نمونه های آن در فصل بهار و تابستان انجام می شود. معمولا مجموعه بزرگی از میوه ها نظیر خربزه، طالبی، خیار و همچنین بسیاری از سبزیجات مانند فلفل دلمه ای، هویج، گوجه فرنگی، انواع کلم، بادمجان و....جزو خانواده صیفی جات معرفی شده اند.

پرورش انواع صیفی جات در ایران

برای کاشت صیفی جات گرمسیری که عمدتا جزو صیفی جات مقاوم به کم آبی هستند و صیفی جات سردسیری که جزو صیفی جات فصل پاییز و فصل زمستان می باشند باید شرایط محیطی کاملا مساعد باشد؛ زیرا این دسته از گیاهان با کمترین تغییرات دما گل دهی را متوقف کرده و مرحله خشک شدن را پیش رو قرار می دهند. پس قبل از کاشت و برداشت هر نوع صیفی جاتی اعم از :

-  صیفی جات فانتزی
- صیفی جات فرنگی
- صیفی جات مقاوم به شوری
- صیفی جات مقاوم به گرما

و هر نوع صیفی جات ارگانیک دیگری مانند هویج، سیر، پیاز، کاهو، کلم بروکلی، سیب زمینی، قارچ و حتی جوانه ها، نخود فرنگی، لبو و... در زمین های کشاورزی و یا خانه می بایست تمام احتیاجات زمین و مورد نیاز گیاه را مانند خاک مناسب، رطوبت، نور دهی خوب، در اختیار داشتن آفت کش ها و....را برآورده کنید، سپس بذر صیفی جات جدید و یا  قدیمی را در خاک بکارید.

پرورش صیفی جات قطره ای

یکی از موضوعات مهمی که در پرورش صیفی جات پر طرفدار وجود دارد بحران کم آبی است. امروزه برخی از کشور ها مانند روسیه بازار هدف خوبی برای خرید صیفی جات ایران مانند هندوانه است. اما از آنجایی که کاشت این محصول به آبیاری زیادی نیازمند است؛ پس کشت هندوانه نمی تواند برای ایران ارزآوری زیادی را به همراه داشته باشد. اما در این میان پرورش صیفی جات قابل کاشت در پاییز، زمستان و بهار جزو صیفی جات پرسود به شمار می آیند. البته با استفاده از آبیاری قطره ای، کاشت برخی صیفی جات خشک و تابستانه مانند فلفل سبز و ارائه قیمت صیفی جات در نرخ مناسب می تواند سودآوری خوبی برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور داشته باشد.

صیفی جات صادراتی ایران

تنوع اقلیمی در ایران، این فرصت را مهیا ساخته تا در فصول مختلف سال، کشاورزان بتوانند صیفی جات بسیاری را برداشت کنند. این شرایط به گونه ای است که حتی در سردترین فصل سال هم از صیفی جات بندرعباس و صیفی جات خوزستان برداشت های چشم گیری مشاهده می شود. به همین دلیل تجار ایرانی از این شرایط مناسب بهره برده و با انتخاب صیفی جات پردرآمد، صادرات سودآوری را در سراسر سال انجام می دهند که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • صادرات صیفی جات به عمان
  • صادرات صیفی جات به عراق
  • صادرات صیفی جات به ترکیه
  • صادرات صیفی جات به روسیه
  • صادرات صیفی جات به کشورهای اروپایی

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید، فروش و صادرات انواع صیفی جات فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

فروش عمده و خرده کنجد در تبریز صیفی جات

آگهی رایگان
7 ماه قبل

حبوبات و خشکبار صادراتی صیفی جات

آگهی رایگان
10 ماه قبل
  ثبت کسب و کار