در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
تبلیغات رایگان کسب و کار و ثبت آگهی رایگان بدون نیاز به ثبت نام در دایرکتوری مشاغل بازار.*.*.* آگهی رایگان در بازار.*.*.*تبلیغات رایگان کسب و کار.*.*.*با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید.

ثبت آگهی بازار "bazaar"

میوه جات

خاک زرخیز ایران به دلیل داشتن تنوع زیاد اقلیمی، سالانه میلیون ها تن میوه جات را برای بازارهای مصرف در داخل کشور و همچنین بازارهای بین المللی به ارمغان می آورد. از این رو تولید انواع میوه نظیر سیب درختی، پرتقال، گیلاس، انار و... ایران را جزو ده کشور برتر تولید کننده میوه در دنیا قرار داده است. به طوری که صادرات میوه از ایران جزو ضروریات به حساب می آید. بنابراین تولید کنندگان میوه در ایران می توانند با استفاده از روش های نوین آبیاری و تولید انبوهی از انواع میوه جات، در این حوزه توانمندی خود را در صادرات کالاهای غیر نفتی به خوبی نشان دهند.

تولید انواع میوه جات اصیل ایرانی

با توجه به تنوع آب و هوایی در کشور ایران و وجود چهار فصل در اقصی نقاط آن، 22 گونه میوه جات متنوع در ایران یافت می شود. به طوری که شاید در هیچ نقطه ای از جهان چنین تنوعی وجود نداشته باشد، به همین دلیل است که بسیاری از شهرهای ایران را با نام میوه قابل کشت در آن شهر می شناسند مثلا انار ساوه و یا گلابی نطنز البته برخی دیگر از این میوه های بومی ایران عبارتند از:

- گردوی ایرانی
- بادام
- طالبی
- مرکبات
- کیوی
- هندوانه میناب
- نارنگی جهرم
- خرمای بم
- گیلاس مشهد
- سیب دماوند
- خربزه تربت جام
- پرتقال بم
- انگور تاکستان
- هلو دماوند
- توت فرنگی کردستان
- و.....

طبقه بندی انواع میوه های ایرانی

به طور کلی می توان تمام میوه جات فانتزی، میوه جات فرنگی، میوه جات زمستانی، تابستانی، پاییزه، بهاره و هر نوع میوه جات زودرس و زودبازده دیگر را به سه دسته مهم طبقه بندی کرد که این نوع دسته بندی می تواند برای خرید و فروش میوه جات و هم برای پروش میوه های گلخانه ای، میوه های گلدانی و همچنین اجرای باغداری در مزارع وسیع بسیار تاثیر گذار باشد.

الف)  میوه هایی که درون و بیرون آنها خوردنی هستند نظیر انجیر، انگور، توت و....
ب) میوه هایی که تنها بیرونشان خوردنی است نظیر زردآلو، آلو، هلو، سنجد و....
ج) میوه هایی که تنها درونشان خوردنی هستند نظیر گردو، انار، پسته، موز و...

تولید میوه در ایران

بخش باغداری و تولید انواع میوه جات از جمله مهمترین مقوله های اقتصادی در ایران است. به طوری که در این میان کشور ایران توانسته در تولید میوه هایی مانند خیار و خربزه مقاوم سوم را در جهان داشته باشد. البته کسب این رتبه در حالی است که ایران در خاورمیانه و بخش شمالی آفریقا دارای رتبه اول است. بنابراین تولید میوه های گرمسیری، میوه های سردسیری و همچنین توجه به میوه جات پرسود در پیشبرد اقتصاد ایران می تواند گام موثری به شمار آید. البته جالب است بدانید در این میان واردات برخی میوه ها مانند موز، آناناس، انبه، نارگیل وبسیاری میوه های عجیب دیگر، از جمله کسب و کارهای پرسودی است که برخی شرکت های ایرانی در آن فعالیت دارند.

صادرات میوه از ایران

امروزه تولید کنندگان انواع میوه جات تازه در ایران، با فروش عمده میوه های خود در بازار و یا فروش انواع چیپس میوه سعی می کنند حجم بیشتری از تولیدات میوه های فرآوری نشده و میوه های فرآوری شده خود را در حوزه صادرات قرار دهند. اگر چه کشورهایی نظیر:

  • امارت
  • روسیه
  • افغانستان
  • ترکیه
  • عراق
  • هندوستان
  • پاکستان
  • خاوردور

و بسیاری کشورهای دیگر در حوزه خلیج فارس جزو مشتریان اصلی واردات میوه از ایران هستند اما مسئولین در تلاشند تا با کمک تبلیغات و بازاریابی بین المللی فروش و صادرات میوه هایی مانند نارنگی و برخی میوه جات دیگر را که مورد پسند وارد کنندگان نیست در ردیف سیب و پرتقال که بیشترین صادرات را به خود اختصاص داده قرار بدهند.

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید، فروش یا صادرات انواع میوه جات فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

فروش زرشک میوه جات

آگهی رایگان
1 ماه قبل

سیب مجلسی درجه یک میوه جات

آگهی رایگان
8 ماه قبل

فروش كيوی لوكس هايوارد میوه جات

آگهی رایگان
8 ماه قبل

انواع میوه استوایی کمیاب و لاکچری میوه جات

آگهی رایگان
10 ماه قبل
  ثبت کسب و کار