در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
دایرکتوری مشاغل بازار .*.*.* با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید .*.*.* لیست بهترین تولیدکننده ها و بهترین شرکت های خدمات .*.*.* بهترین قیمت کالا و خدمات در سایت نیازمندی های بازار

بازار-Bazaar

خشکبار

آجیل و خشکبار از جمله خوراکی های صادراتی هستند که به علت ماندگاری بالا نسبت به میوه های تازه و سبزیجات و همچنین شرایط نگهداری و سهولت حمل در تجارت های بین المللی بسیار مورد توجه بازرگانان و تجار قرار گرفته اند. امروزه مردم جهان از انواع میوه های خشک شده و بسیاری مغزهای خوشمزه با نام آجیل برای مزه دار کردن شیرینی ها، دسرها و مصرف تنقلات در میان وعده ها به عنوان یک ماده خوراکی سالم و مغذی استفاده می کنند. بنابراین صادرات آجیل و خشکبار در بازارهای بین المللی از شرایط بسیار خوبی برخوردار می باشد.

آجیل و خشکبار

خشکبار یا همان خشکه بار به مغز دانه ها می گویند که جزیی از  آجیل به حساب می آیند. البته میوه های خشک نیز بخش دیگری از انواع آجیل بشمار می روند. مانند:

  • پسته، گردو
  • بادام، فندق
  • کشمش آفتابی، کشمش سایه خشک، کشمش تیزابی
  • برگه های آلو، هلو، زردآلو، آلوچه
  • قیسی خشک، انجیر خشک، آلبالو خشک، آلو خشک، خرما
  • و...

پس در حقیقت آجیل به مخلوطی از خشکبار مختلف و انواع تخمه گفته می شود که مطابق با ذائقه و سلیقه هر مصرف کننده ای می تواند متفاوت باشد.

تولید خشکبار و آجیل در ایران

با توجه به اقلیم های مختلف و شرایط آب و هوایی متغییری که در مناطق ایران وجود دارد، باغ های گسترده ای از پسته، تخمه آفتابگردان، بادام، گردو و بسیاری میوه ها و مغزهای دیگر یافت می شود که بهترین آنها در شرایط مناسب عمل آوری شده و غالبا به صورت خشک و بو داده با نام آجیل و خشکبار به بازارهای داخلی و همچنین بازارهای بین المللی عرضه می شود. هر چند که آجیل های فراوانی مانند فندق، تخمه کدو، بادام هندی و خشکبارهای دیگری نظیر نخودچی، ماکادمیا، توت خشک و تخمه ژاپنی در ایران تولید می شود اما آجیل خام و آجیل بو داده بنا به ترکیباتشان نامگذاری می شوند مانند:

- آجیل مشکل گشا
- آجیل شور یا آجیل شب عید
- آجیل شیرین
- آجیل چهار مغز یا آجیل درجه یک

مهمترین تولید کننده آجیل در دنیا

تولیدکنندگان آجیل و خشکبار ایرانی این افتخار را به دست آورده اند تا به عنوان بزرگترین تولید کننده خشکبار و آجیل در دنیا شناخته شوند و بیشترین سهم صادرات آجیل جهان را به خود اختصاص دهد. اما با وجود نیاز بازار در ایامی مانند شب عید و شب یلدا در ایران و همچنین گران بودن آجیل اصیل ایرانی در بازارهای مصرف، باز هم واردات آجیل و خشکبار مانند تخمه آفتابگردان به همراه مغزهای دیگری نظیر بادام زمینی، پسته و بادام هندی جزو ضروریات بازارهای داخلی ایران به شمار می آید. که البته همین مسئله تا حدودی در بازارهای خرید و فروش آجیل و خشکبار  ایران نوساناتی را در نرخ گذاری قیمت آجیل به وجود آورده است.

بزرگترین وارد کنندگان آجیل در دنیا

سال هاست که ایران با داشتن مرغوب ترین آجیل و خشکبار جهان توانسته با صادرات انواع آجیل و میوه خشک به کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان جایگاه خود را در حوزه صادرات به خوبی حفظ کند. البته در این میان اتحادیه اروپا با توجه به مغذی بودن و استفاده های دارویی از انواع آجیل به عنوان بزرگترین مصرف کننده آجیل و خشکبار، بیشترین واردات آجیل در جهان را دارد. بنابراین در حال حاضر مهم ترین مشتریان آجیل با پوست و آجیل بدون پوست جهان خصوصا آجیل ایران کشورهایی مانند:

  • هلند
  • آلمان
  • فرانسه
  • و انگلیس هستند.

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید، فروش یا صادرات انواع آجیل و خشکبار فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

فروش گردو تویسرکان خشکبار

آگهی رایگان
1 ماه قبل

مغز بادام کوهی، سقز، پسته کوهی خشکبار

آگهی رایگان
1 ماه قبل

صادرات پسته / پسته رفسنجان خشکبار

آگهی رایگان
2 ماه قبل

خشکبار بصورت عمده خشکبار

آگهی رایگان
2 ماه قبل

میوه خشک nikifruitnuts خشکبار

آگهی رایگان
3 ماه قبل

پیاز داغ افرا خشکبار

آگهی رایگان
3 ماه قبل

خرید و فروش خشکبار خشکبار

آگهی رایگان
3 ماه قبل

آجیل و خشکبار سیمیشکا خشکبار

آگهی رایگان
4 ماه قبل

مویز با هسته خشکبار

آگهی رایگان
4 ماه قبل

فروش عمده کشمش کاشمر خشکبار

آگهی رایگان
4 ماه قبل

فروش عمده کشمش خشکبار

آگهی رایگان
4 ماه قبل

فروش بهترین پسته و مغز اعلا خشکبار

آگهی رایگان
4 ماه قبل

تخمه امیر، عمده فروشی انواع تخمه خشکبار

آگهی رایگان
5 ماه قبل

خرید و فروش مواد غذایی با بهترین شرایط خشکبار

آگهی رایگان
7 ماه قبل
  ثبت کسب و کار