در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
بهترین تامین کنندگان و تولید کنندگان کالا و بهترین مشاغل خدماتی در دایرکتوری محصولات و مشاغل ilikebazaar.*.*.* بازار یابی خارجی ویژه صادر کنندگان.*.*.*با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید.

درج آگهی رایگان در Bazaar

خرید و فروش کسب و کار

برای وارد شدن به عرصه کار و فعالیت های اقتصادی موفق، خرید و فروش کسب و کار می تواند بسیار مطلوب باشد، برای فروش کسب و کار مشکل جدی وجود ندارد. در حقیقت هر کس پول بهتری بدهد کسب و کار خود را به آن می فروشید و برای خرید کسب و کار در واقع شما بدون رویارویی با مشکلات راه اندازی می توانید یک شغل برای خود پیدا کنید.

اولین اقدامات برای خرید کسب و کار

اما در هنگام خرید کسب و کار بهتر است کمی بدگمانی به دل خود راه دهید که چرا مالک اصلی قصد فروش کسب و کار خود را دارد؟ سعی کنید در مورد نوع تجارت و فعالیت کسب و کاری که قرار است خریدار آن باشید اطلاعات جامع و کاملی به دست آورید. پس بهتر است اولین تحقیقات را از صنف مربوطه کسب و کار داشته باشید. دومین مورد به سراغ حسابدار کسب و کار انتخابی خود بروید و از او بخواهید تا معاملات و گردش مالی چند سال گذشته فعالیت این شغل را در اختیار شما قرار دهد. از طرفی دیگر حتما از بررسی مالیات ها و وضعیت مالی کسب و کار غافل نشوید.

اقدامات لازم قبل از خرید کسب و کار

قبل از خرید کسب و کار لازم است تا ارقام واقعی سودآوری آن کسب و کار در اختیار شما قرار بگیرد. و اما  از آنجایی که همیشه شرایط تجارت یکسان نمی باشد پس فراموش نکنید که در مورد نامساعد شدن و همچنین شرایط بازار  کسب و کار مورد نظر، به درستی تحقیق کنید. در مورد وضعیت ادامه کار پرسنل، جویا شده و حقوق آنها را مشخص کنید، موقعیت مکانی کسب و کار را در نظر داشته باشید که آیا در مالکیت شخص فروشنده است یا استیجاری می باشد. در واقع باید مشخص شود مسئول تعمیرات محل فعالیت به همراه پرداخت بیمه نامه آن جزو وظایف کدام یک از طرفین معامله  است.

محاسبه ارزش مالی کسب و کار

قطعاً هر کسب و کاری می تواند دارای نقاط ضعف و نقاط قوتی باشد. با این وجود، ارزش مالی هر کسب و کاری در هنگام خرید و فروش کسب و کار به چند مورد بستگی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

 1. موجودی کالا
 2. لوازمات و اثاثیه های ثابت
 3. تجهیزات و همچنین ماشین آلات
 4. سرقفلی نامحسوس
 5. بازار کار و درآمد خالص کسب و کار

قطعا کسب و کارهای مختلف در جهان، عامل مهمی برای رشد اقتصادی کشورها به شمار می روند. در این میان، هر یک از کسب و کارها با توجه به پشتوانه تجربیات، سرمایه های انسانی، بودجه مالی و همچنین دانش و همت بلند کارآفرینان متعددی در طی سال ها تلاش حاصل می شوند. بنابراین با نگهداری کسب و کارهای مختلف و انتقال آن کسب و کار به دیگران علاوه بر تداوم یافتن فرصت های شغلی می توان نشانی از تعهد مالک اصلی کسب و کار به مشتریان خود باشد و در این میان سود قابل توجهی را نصیب فروشنده و خریدار گرداند.

انواع خرید و فروش کسب و کار

اگر شما قصد فعالیت در خرید و فروش کسب و کار را دارید بهتر است با برخی از گروه های فعالیت در این زمینه آشنا شوید.

 • حوزه مواد غذایی
 • صنعت کشاورزی
 • انواع مغازه و فروشگاه
 • اعطای نمایندگی و همچنین فرانچایزها
 •  مجوزها
 • نفت، گاز و البته پتروشیمی
 • حوزه زیبایی
 • حوزه سلامتی و مراقبت
 • حمل و نقل و همچنین سفر
 • امور خدماتی
 • حوزه خودرو و متعلقات آن
 • ارتباطات و تبلیغات
 • سرگرمی و ورزش
 • بخش های هنری و آموزش به همراه فرهنگی
 • و...

اگر شما نیز قصد خرید و فروش کسب و کارتان را دارید، یا تمایل دارید در این زمینه ها فعالیت کنید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

واگذاری کافی شاپ فعال با تجهیزات خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

واگذاری شیشه بری در کرج خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

زغال فشرده خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

دیجیتال مارکتینگ خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

فروشگاه آنلاین یکبار مصرف خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

خریدار سیمکارت ۰۹۱۲ خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

آویسا گالری خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

سرمایه گذاری مطمئن و پرسود خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

اخذ نمایندگی آب معدنی لیشکان خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

بهترین سایت کلیکی ایران خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

فروش پروانه تاسيس آموزشگاه خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

فروش سایت آماده فروش کتاب pdf و صوتی خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان

آموزش کسب درآمد صد در صد تضمینی خرید و فروش کسب و کار

آگهی رایگان
  ثبت کسب و کار
<