در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
دایرکتوری مشاغل بازار .*.*.* با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید .*.*.* لیست بهترین تولیدکننده ها و بهترین شرکت های خدمات .*.*.* بهترین قیمت کالا و خدمات در سایت نیازمندی های بازار

بازار-Bazaar

سبزیجات

کشور ایران به علت داشتن شرایط جوی مختلف در طول سال، جزو یکی از مهمترین تولیدکنندگان انواع سبزیجات در حوزه خاورمیانه به شمار می آید. این تنوع تا جایی است که حتی در سردترین روزهای زمستان هم، مناطق جنوب کشور دارای سبزیجات متفاوت می باشد. به همین دلیل بیشتر کشور های هم مرز با ایران خواستار واردات سبزیجات ایران هستند. بنابراین صادرات نمونه های مختلفی از سبزیجات به کشورهای روسیه و عراق و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس مثل عمان و قطر توانسته سودآوری زیادی را برای فعالان در این حوزه به همراه داشته باشد.

تولید سبزیجات در ایران

در کشور ایران حدود هشتصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی به پرورش سبزیجات و دسته زیادی از صیفی جات تعلق گرفته است که همین امر سبب شده تا ایران در تولید انواع سبزیجات دارای مقام پنجم در دنیا باشد. این در حالی است که چین در تولید سبزیجات و صیفی جات جزو پیشتازان این عرصه به حساب می آید. اگر چه پرورش سبزیجات متنوع در فضای باز امکان پذیر است اما امروزه کشاورزان برای پیشبرد این صنعت در کشور با راهکار پرورش سبزیجات گلخانه ای به صورت کرت بندی و گلدانی تا حد چشم گیری تولید سبزیجات را رونق بخشیده اند.

مراکز تولید سبزی در ایران

در طول سال چهار بار جهت پرورش سبزی در نقاط مختلف ایران برنامه ریزی هایی انجام می گیرد. یک بار جهت کاشت و برداشت سبزیجات زمستانی در مناطقی نظیر:

  • استان کرمان
  • هرمزگان
  • بوشهر
  • سیستان و بلوچستان
  • خوزستان
  • اصفهان
  • فارس

و سه بار دیگر جهت تولید سبزیجات بهاره و تابستانه و پاییزه در استان ها غربی و شمالی ایران و بسیاری شهرهای مرکزی برنامه هایی ابلاغ می شود.

عرضه و فروش انواع سبزیجات در بازار

با توجه به چالش های به وجود آمده در حوزه خرید و فروش سبزیجات، قیمت انواع سبزیجات، به دلیل عرضه پایین سبزیجات نسبت به تقاضای خانوارها، گرانی های بسیاری را در بازار تره بار به وجود آورده است. از این رو کشت سبزیجات و صیفی جات متنوع می تواند کسب و کار پر رونقی را برای کشاورزان فراهم بیاورد. پرورش سبزیجات تازه در یک محوطه کوچک مانند گلدان و حتی از یک باغچه در ابعاد مناسب گرفته تا مزرعه های بزرگ چند ده هکتاری امکانپذیر است. از طرفی، رشد سبزیجات در بازه زمانی کوتاه تری انجام می گیرد و با یکبار کاشت بذر سبزی و استفاده از آبیاری قطره ای تولید کننده می تواند چندین بار برداشت مناسبی داشته باشد.

صادرات انواع سبزیجات

طی سال های اخیر بسیاری از تجار ایرانی جهت بازاریابی بین المللی در کشورهای خارجی برای صادرات سبزیجات  اقداماتی را انجام داده اند و در همین راستا درصد بالایی از فروش سبزیجات در بازارهای هدف خصوصا روسیه را به دست گرفته اند که معمولا این دسته از محصولات کشاورزی صادراتی عبارتند از:

- صادرات سبزیجات تازه
- صادرات سبزیجات پاک شده منجمد
- صادرات سبزیجات پاک شده غیر منجمد
- صادرات سبزیجات خشک شده به صورت بسته بندی

و...که جهت فعالیت در این حوزه و ارتقاء دادن به صادرات سبزیجات در کشور ایران برخی شرکت ها برای پاکسازی سبزیجات، شستشوی سبزیجات و از همه مهم تر بسته بندی سبزیجات صادراتی، مجموعه های را راه اندازی کرده اند؛ زیرا صادرات سبزیجات تازه غیر منجمد تا حد زیادی در معرض خراب شدن قرار دارند و ممکن است بازرگانان را با خسارت های کلانی مواجه کند.

اگر شما نیز در حوزه تولید، خرید، فروش و صادرات انواع سبزیجات فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

  ثبت کسب و کار