در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
دایرکتوری مشاغل بازار .*.*.* با سایت فروش و دایرکتوری بازار می توانید بهترین تامین کننده و بهترین کالاها را با بهترین قیمت پیدا کنید و ارتباط مستقیم برقرار کنید .*.*.* لیست بهترین تولیدکننده ها و بهترین شرکت های خدمات .*.*.* بهترین قیمت کالا و خدمات در سایت نیازمندی های بازار

بازار-Bazaar

صدا پیشه و گوینده

اولین اصل برای وارد شدن به شغل صدا پیشه و  گویندگی داشتن صدای مناسب است، اصطلاحی که به آن صدای فونیک گفته می شود. در حقیقت هر کس که متقاضی این کسب و کار است باید صدای دلنشینی داشته باشد؛ زیرا کلام و گفتار گوش نواز  اساسی ترین رمز موفقیت در این هنر به شمار می آید. برخی از افراد بر این باورند که هنر صدا پیشگی و گویندگی یک کار تخصصی است در صورتی که بسیاری از مردم عادی می توانند با تمرینات مداوم و مطلع شدن از فنون و مهارت های این شغل، کار گویندگی را به خوبی انجام دهند.

چگونه صدا پیشه و گوینده شوم؟

خوب شنیدن جزو کارهای ایتدایی برای کار صدا پیشگی و گویندگی است، یعنی قبل از اینکه پشت میکروفن بایستید لازم است تا مدت ها اجرای دیگران را به خوبی بشنوید و طرز بیان آنان را با خود حلاجی کنید. در هر حالت روحی، یک گوینده باید با متانت و آرامش و در زمان بندی دقیق، جمله بندی های صحیحی را به عرض شنوندگان برساند. داشتن اخلاق حرفه ای و مؤدب بودن، مهم ترین فاکتور در کار با رسانه ها می باشد.

کسب و کار صدا پیشگی و گویندگی

ارتباط کلامی و داشتن فن بیان، اساسی ترین ابزار کار صدا پیشه و گوینده است. هنگام گویندگی طرز قرار گرفتن و نشستن فرد گوینده در اجرای برنامه ای موفق و تولید صدایی رسا نقش بسزایی دارد. لحن صدای یک صدا پیشه و گوینده وابستگی زیادی با چگونگی نفس کشیدن فرد دارد به طوری که تنفس شکمی یا همان تنفس دیافراگمی می تواند اکسیژن بیشتری را به ریه های وی رساند و با کمک یک بازدم مطلوب موجب واضح شدن صدای او گردد. البته رمز موفقیت در این حرفه عبارتست از:

  • لحن مناسب
  • مکث به موقع
  • تاکیدهای به جا
  • توجه به علامت نگارشی در متن
  • مهارت ساختن جمله های مناسب در اسرع وقت

انواع مشاغل گویندگی و صدا پیشگی

هر فردی که کار صدا پیشه و گوینده را انتخاب می کند باید در یکی از شاخه های این مجموعه بزرگ به صورت تخصصی ایفای نقش داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از:

- گوینده پخش در رادیو، گوینده تیزر صوتی
- گوینده اعلام برنامه در تلویزیون، گوینده پادکست
- مجری برنامه رادیویی، دوبله
- مجری برنامه تلویزیونی
- گوینده پیام های ورزشی
- گزارشگر ورزشی در رادیو
- گزارشگر ورزشی در تلویزیون
- کارشناس رادیو و تلویزیون
- مجری برنامه گفتگو محور
- مجری برنامه تفریحی
- مجری مسابقه های رادیویی و تلویزیونی
- مجری برنامه کودک و نوجوان
- نریتور یا همان متن خوان که البته نریشن هم گفته می شود
- گوینده اخبار
- گزارشگر هواشناسی

بازار کار شغل صدا پیشگی و گویندگی

امروزه با دیجیتالی شدن بیشتر کسب و کارها صدا پیشگی و گویندگی هم روزانه ارزش پولی بیشتری به خود می گیرد، تا آنجایی که گویندگان کتاب های صوتی، تولیدکنندگان پادکست ها، دوبلور ها، نریشن ها و... به بخش مهمی از صنعت صدا برشمرده شده اند. حدود ده سال اخیر با توجه به پیشرفتی که در بازار آنلاین به وجود آمده است صدا پیشه و گویندگی مجازی و اینترنتی جزو کسب و کارهای پردرآمد به حساب می آید. بنابراین هر کسی که از صدای خوبی برخوردار است می تواند به عنوان یک دوبلور یا گوینده به صورت دورکاری و اینترنتی در یک مسیر شغلی پرسود پا بگذارد.

اگر شما نیز در حوزه ارائه خدمات صدا پیشگی و گویندگی به صورت دورکاری و فریلنسرینگ فعالیت دارید، یا تمایل دارید کسب و کار خود را از این طریق رونق بیشتری بدهید، ((اطلاعات خود را اینجا ثبت کنید)) و کسب درآمد کنید.

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

  ثبت کسب و کار